Proč je spánek nejlepším prostředkem na bolavý krk

Budíte se bolestmi v krku? Nejste jediní - mnoho lidí bude souhlasit, že bolesti v krku se zdají být zvládnutelné během dne, ale velmi obtěžující v noci nebo brzy ráno [1]. Každý se chce v noci kvalitně vyspat, ale pro někoho to bohužel není vždy možné.

Ponořme se hlouběji do některých obvyklých otázek o spánku a léčbě a jak může dobrý noční spánek pomoci zmírnit bolest v krku.

 

Proč jsou bolesti v krku horší v noci?

Během dne vaše tělo přirozeně polyká. To napomáhá nosnímu hlenu stékat do krku. Vysmrkáte se, když ucítíte ucpaný  nos. Když v noci spíte, je to pro vaše tělo ještě složitější přirozeně čistit dýchací  cesty a proto se hlen hromadí ve vašem krku.

Když se hlen nahromadí ve vašem krku, bude pro vaše tělo dýchat snadněji ústy, což ještě bolest v krku zhoršuje. Vaše sliznice v krku se vysušuje a dochází k dalšímu podráždění [2].

 

Proč je spánek důležitý?

Klidný spánek je nedílnou součástí přirozené obranyschopnosti organismu proti nemocem [3]. Špatný režim spánku vás činí náchylnějšími k virovým onemocněním. Ve skutečnosti studie ukazují, že je vhodné více spát, když jste nemocní. Lidé, kteří mají potíže se spánkem jsou 4,5krát náchylnější k nemocem než ti, kdo spí sedm a více hodin [4].

To je důvod, proč je vhodné ošetřit váš bolavý krk právě před uléháním k spánku. Naše infografika níže ukazuje přínosy dlouhého nočního spánku a jeho vliv na prevenci a léčbu bolestí v krku.

 

Co můžu udělat pro dobrý noční spánek?

Když jste nemocní, vaše tělo si žádá živiny a vodu pro zvýšení celkové imunity. Lidské tělo má svoje schopnosti léčit se, ale potřebuje, abyste mu poskytli to, co si žádá.

Předtím, než jdete spát, použijte Strefen Sprej, který  zklidňuje sliznici v krku a poskytuje rychlou úlevu od bolesti. Účinkuje už po 5 minutách až 6 hodin. Je klinicky prokázáno, že jeho léčivá látka flurbiprofen ulevuje od bolesti v krku a zmírňuje  otok a potíže s polykáním. Použití spreje je rychlé a snadné. Neobsahuje cukr, takže se nemusíte obávat o čistotu svých zubů, když už jste v posteli.

Abyste se zbavili bolesti v krku, můžete také provádět tyto dobře známé praktiky:

  • Kloktání slanou vodou
  • Zvlhčování vzduchu
  • Přísun tekutin
  • Vdechování páry
  • Spánek ve vzpřímené poloze

Prosím vyhledejte lékaře nebo lékárníka jestliže vaše příznaky přetrvávají.

Když už víte, jak je pro vaši léčbu důležitý spánek, nedovolte, aby vám bolavý krk znemožnil v noci usnout! Souhrnný návod, jak se zbavit bolesti v krku najdete zde – komplexní průvodce zdarma.

 

[1] http://www.nytimes.com/health/guides/symptoms/sore-throat/overview.html.

[2] http://home.bt.com/lifestyle/health/sleep/bad-cough-keeping-you-awake-at-night-ten-ways-to-curb-it-11364016924472

[3] http://www.huffingtonpost.com/2014/04/24/sleep-sick_n_5193328.html

[4] http://www.nbcnews.com/health/health-news/sleep-fights-colds-study-finds-n419141