Jak v létě ošetřovat škrábání v krku

Je léto a to znamená, že budete trávit více času s rodinou venku v teplém počasí. Chladné a chmurné počasí je konečně za námi. Ale proč vy nebo vaše děti máte stále bolesti v krku? To budete asi zvědaví. Koneckonců léto je k relaxaci na slunci - ale ne s podrážděným krkem.


Nejste sami ve svých nesnázích se škrábáním v krku.

V nedávné studii se 3000 účastníky uvedlo 82% respondentů, že pravidelně trpí bolestmi v krku i v jarních a letních měsících [1]. Drtivá většina bolestí v krku jsou výsledky virových infekcí - ale některé jsou způsobeny alergiemi [2].

Letní nachlazení a alergie mají podobné příznaky. Pokud zaznamenáte příznaky, jako jsou ucpaný nos,  kašel, únava a bolesti hlavy pravděpodobně máte letní nachlazení nebo alergii, jako je senná rýma.
Co dělat, když vás a vaši rodinu začne obtěžovat prach, dehydratace a alergie? Vytvořili jsme podrobný přehled o tom, co způsobuje letní bolesti v krku, a nevynechali také některé tipy pro jejich překonání, které lze použít okamžitě.

 

Příčiny vaší letní chřipky

Pravděpodobnost, že dostanete nachlazení  v letních měsících, je nižší než v zimních měsících, ale pořád je to možné.

Následující faktory lze považovat za možné příčiny:

  • Stres z cestování během rodinné dovolené vás a vaše děti vystavují velkým, potenciálně infikovaným skupinám lidí a také a kontaminovaným povrchům. Vy se tak stáváte skvělými kandidáty pro podrážděný krk [3].
  • Teplejší počasí vyzývá k chladnějším domovům a tak se během letních měsíců zvyšuje využívání klimatizace. Chladné prostředí je ideální pro množení virů. V klimatizačních zařízení se skrývá prach a vy ho nadechujete při ochlazování vašeho domova. Dbejte proto na čistotu vašeho klimatizačního zařízení.

 

Letní alergie a bolest v krku

Příznaky letních alergií a letních nachlazení  jsou velmi podobné. Dokonce i lékaři přiznávají, že může být obtížné rozeznat je od sebe. Oboje má velmi podobné příznaky jako jsou rýma,  kašel, vyčerpání, kýchání a bolesti hlavy. Nicméně, alergie způsobují často vážnější rýmu, kýchání a slzící oči, než nachlazení [4]. Na druhou stranu bolest v krku je častějším symptomem nachlazení, a zatímco bolesti a horečka mohou být příznaky závažnějšího nachlazení , nikdy nejsou příznakem alergie [5].

Jednotlivé alergie, včetně reakcí na trávy a byliny, se každý rok objevují v přibližně stejném čase a vyskytují se po celou délku určitého období. Naproti tomu - pokud cítíte škrábání v krku, můžete očekávat, že bolest do týdne odezní.

 

Jak ošetřovat bolest v krku v létě

Nehledě na sezónu metody léčby bolesti v krku jsou skoro stejné. Podívejte se na níže uvedené tipy, které vám pomohou zbavit se znepokojující bolesti v krku, kterou můžete vy nebo vaše dítě trpět:

  • Mějte doma zásobu léčivých prostředků, jako jsou pastilky Strepsils Med a Citron, abyste omezili škrábání v krku.
  • Sprchujte se teplou vodou a inhalujte páru pro zvlhčení nosních sliznic
  • Spěte dostatečně. Doporučená každodenní délka spánku je závisí na věkové skupině [6]:

Dospělí (18+): 7-9 hodin

Mladiství (14-17): 8-10 hodin

školáci  (6-13): 9-11 hodin

Předškoláci (3-5): 10-13 hodin

Batolata (1-2): 11-14 hodin

Kojenci (4-11 měsíců): 12-15 hodin

Novorozenci (0-3 měsíců): 14-17 hodin

  • Udržujte se hydratovaní pitím množství vody během celého dne.
  • Navštivte svého lékaře, pokud příznaky přetrvávají.
  • Udržujte v čistotě větrací systém. Prach se může v létě stát hlavní příčinou alergii - udržujte svůj dům a klimatizační zařízení v čistotě a zajistěte si tak vaše dutiny bez prachu.

Nedovolte, aby bolest v krku zruinovala léto vaši rodině. Strepsils produkty jsou účinné pro rychlou pomoc.

 

Strepsils Med a Citron, Strepsils Mento a Eukalypts, Strepsils Pomeranč s vitamínem C, Strepsils Citron bez cukru, Strepsils Plus a Strepsils Plus Spray jsou léky k vnitřnímu užití.

Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

 

[1] http://www.dailyrecord.co.uk/lifestyle/health-fitness/dont-let-a-sore-throat-ruin-your-1101932

[2] http://www.medicaldaily.com/summer-cold-viruses-not-just-24-hour-air-conditioning-cause-heat-chills-246962

[3] http://www.medicaldaily.com/summer-cold-viruses-not-just-24-hour-air-conditioning-cause-heat-chills-246962

[4] http://www.everydayhealth.com/cold-flu/summer-cold-or-simply-summer-allergies.aspx

[5] http://www.webmd.com/cold-and-flu/cold-guide/common-cold-or-allergy-symptoms

[6] https://www.eurekalert.org/pub_releases/2015-02/luhs-hms021115.php