Bolest v krku u dětí

Možná si už vaše dítě někdy ztěžovalo na škrábání v krku nebo obtížné polykání a to ještě dříve, než jste si všimli zvýšené teploty a příznaků podobných chřipce, jako je kýchání a rýma.

Pokud si myslíte, že vaše dítě má bolesti v krku, ale vy nevíte, jak začít s léčbou, je čas přistoupit k praktickým informacím.

 

Příčiny bolesti v krku vašeho dítěte

Existuje mnoho důvodů, proč by vaše dítě mohlo mít bolesti v krku, ale nejčastější příčinou jsou virusy. Viry ve skutečnosti zapříčiňují 70% bolestí v krku u dětí ve věku od pěti do 16 let [1]. Dětský nezralý imunitní systém způsobuje, že jsou děti náchylnější k infekcím.

Děti pocítí bolest v krku v průměru pětkrát za rok, což je dvakrát častěji než dospělí [2]. Navíc jsou vystaveny virům téměř všude. I hřiště mohou působit jako semeniště baktérií a virů.

 

Jak pomoci vašemu dítěti překonat bolest v krku

Většině dětí, které trpí bolestmi v krku, bude zase lépe za jeden týden[3], ale existují způsoby, jak proces zotavování podpořit. Prvořadě je důležitý dostatek spánku pro děti, které se snaží zotavit. Dostat je ale do postele, když mají potíže s bolavým krkem, může být bohužel obtížné. Pro vyřešení tohoto problému je stěžejní používat léčivé přípravky, které mohou uklidnit podrážděný krk.

Pití studené vody pomůže zklidnit podrážděný krk tím, že ho zachovává vlhký. Ačkoli může být bolestivé pro vaše dítě polykat, nenechte je dehydrovat, protože by to mohlo vést k dalším potížím.

Pokud hledáte způsob, jak pomoci zmírnit bolest v krku vašeho dítěte, zkuste jim dát léčivé pastilky.

Pastilky Strepsils Citron bez cukru neobsahují žádná umělá barviva a jsou bez cukru, což znamená, že se nemusíte příliš obávat o zuby vašeho dítěte, nebo jeho hyperaktivity! Podívejte se na náš průvodce O bolesti v krku, který vás o jeden krok přiblíží ke zbavení se bolesti v krku.

 

Strepsils Med a Citron, Strepsils Mento a Eukalypts, Strepsils Pomeranč s vitamínem C, Strepsils Citron bez cukru, Strepsils Plus a Strepsils Plus Spray jsou léky k vnitřnímu užití.

Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Výrobky Strepsils zmiňované v tomto článku jsou vhodné pouze pro děti od šesti let. Vždy čtěte etikety.

 

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2231494/

[2] Tamparo, Carol (2011). Fifth Edition: Diseases of the Human Body. Philadelphia, PA: F.A. Davis Company. p. 356.

[3] http://www.whenshouldiworry.com/resources/Booklet_England.pdf