Nejlepší tipy pro boj s bolestí v krku

V současné době žijeme v režimu nonstop. S tím, že si mnoho z nás bere práci i domu, často nemáme čas na odpočinek a dobrý noční spánek. Jednou za čas nám navíc do toho přijde bolest v krku – nehledě na blížící se termíny našich závazků – a nejčastěji trvá celý týden [1].

Infekce horních cest dýchacích způsobená viry nebo baktériemi může vyústit až do zánětu v krku. V případě, že vaše příznaky přetrvávají a zhoršují se po delší dobu, navštivte svého lékaře. Vyzkoušejte naše nejlepší tipy pro boj proti bolesti v krku.

 

Dostatečně odpočívejte

Spánek je jeden z nejdůležitějších doporučení s příslibem rychlého zotavení, stejně jako rychlá léčba pomocí léčiv. Spánek pomáhá nejen zvýšit vaši náladu, ale posiluje také imunitní systém. Studie poukázala na nedostatek spánku jako na jeden z hlavních faktorů pro určení, jestli člověk po vystavení se chřipkovému viru onemocní nebo ne.  Věděli jste, že ti, kteří spí méně než šest hodin, dostanou se čtyřikrát větší pravděpodobností chřipku než ti, kteří spí sedm a více hodin [2]? Je neuvěřitelné, co extra hodina spánku pro tělo všechno zmůže!

 

Vyvarujte se příliš horkého jídla nebo pití

Vyhýbejte se příliš horkému nebo příliš kořeněnému, zůstávejte u teplých nápojů, které nespálí váš krk [3]. Horké jídlo a pití může dále poškozovat sliznici krku a způsobovat další bolesti.

 

Vyhýbejte se zakouřenému nebo znečištěnému prostředí

Látky ze vzduchu mohou dráždit krk a vysušovat ho. Když trpíte bolestmi v krku, měli byste ze své domácnosti udělat nekuřáckou zónu. Při pasivním kouření mohou částice z kouře uvíznout v hlenu na zadní straně krku, a dále ho dráždit [4]. Teplo z cigaret také sliznici krku vysušuje, což je poslední věcí, kterou chcete při boji proti bolesti v krku [5].

 

Šetřete si hlas

Nejlepší je celý den hlasivky vůbec nezatěžovat. Mluvení přispívá k dalšímu napětí a chrapotu [6].  Jako při mnoha dalších onemocnění se snažte nechat odpočinout zdroj bolesti a přestože nemusíte vidět žádná dramatická zlepšení, zabráníte dalšímu zhoršování.

 

Užijte protizánětlivý lék

Přes den můžete řešit symptomy pomocí Strefenu dostupného ve formě pastilek a spreje. Strepfen ulevuje od bolesti a bojuje se zánětem způsobujícím bolest. Účinkují rychle a dlouhodobě – pastilky až3 hodiny a sprej až 6 hodin.

 

Strepfen, Strepfen Pomeranč bez cukru 8,75 mg pastilky a Strepfen Sprej 8,75 mg orální sprej, roztok jsou léky k vnitřnímu užití.

Obsahují flurbiprofenum. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

 

[1] http://www.healthline.com/health/cold-flu/go-away#Colds2

[2] http://www.nbcnews.com/health/health-news/sleep-fights-colds-study-finds-n419141

[3] http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/strep-throat/manage/ptc-20165966

[4] http://www.medic8.com/healthguide/sore-throat/smoking.html

[5] http://www.medic8.com/healthguide/sore-throat/smoking.html

[6] http://www.scientificamerican.com/article/how-do-you-get-laryngitis/