Jak si pomoci při bolestech v krku

Bolest v krku postihuje každoročně mnoho dospělých i dětí. Bolest v krku vám může zkazit náladu, narušit celý den, pořádně vás unavit. I když se pojí se zimními měsíci, může vás bez varování postihnout kdykoliv během roku.

Těžko byste našli někoho, kdo nikdy nezažil všem dobře známé příznaky jako suchost, zánět, potíže při mluvení nebo polykání. Dokonce možná máte zkušenost s extrémním diskomfortem, kdy se uprostřed noci probudíte nekontrolovatelným kašlem a rýmou.

V boji s vaší bolestí a frustrací, se můžete ptát, jak si pomoci od vašeho bolavého krku. Abychom tuto otázku zodpověděli, potřebujeme vědět, proč může být bolest v krku tak intenzivní, a co ji způsobuje.

 

Proč mi bolí v krku?

Bolesti v krku jsou způsobeny infekcí horních dýchacích cest virového nebo bakteriálního původu, nebo také plísněmi [1]. Vaše tělo bojuje s infekcí v krku nahromaděním množství krve do postižené oblasti. Toto je základní „obranný mechanismus“ těla. Vaše tělo také vylučuje chemické látky, které bohužel způsobují rozšiřování  cév v příslušné oblasti, a to může velmi bolet [2].

Zánět v krku, může způsobit obtíže při polykání, chrapot nebo může dokonce přispět ke ztrátě hlasu.

 

Jak mohu bolest v krku utišit?

Existuje několik způsobů, jak zvládat a léčit zanícený krk. Hydratace a lehká strava mohou pomoci uklidnit váš krk a pomoci při zánětu. Také kloktání slanou vodou může zmírnit bolest. Slaná voda je koncentrovanější než tekutiny v krku. To znamená, že solný roztok odstraňuje přebytek tekutiny ze zanícených hlenových membrán v krku,  a snižuje tak otok.

Když hledáte způsoby, jak utišit bolesti v krku, je také důležitý dostatek odpočinku. Nestresujte se příliš a nechte svoje tělo nabrat sílu po celou noc.

Efektivnější a rychlejší alternativou je vyzkoušet pastilky Strepfen. Je klinicky prokázáno, že jejich léčivá  látka flurbiprofen se se zánětem v krku vypořádá.

 

Strepfen, Strepfen Pomeranč bez cukru 8,75 mg pastilky a Strepfen Sprej 8,75 mg orální sprej, roztok jsou léky k vnitřnímu užití.

Obsahují flurbiprofenum. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

 

[1] http://www.netdoctor.co.uk/conditions/ear-nose-and-throat/a141/sore-throat/

[2] http://indianapublicmedia.org/amomentofscience/why-sore-throats-hurt